3 найзначніших промаху з пенальті в історії чемпіонатів світу

Вихідний вузол: 1772492

На цьогорічному турнірі стався один із найпам’ятніших промахів з пенальті в історії чемпіонату світу. Коли Англія поступалася Франції з рахунком 2-1 у компенсований час і потребувала голу, Гаррі Кейн активізувався, щоб виконати пенальті для Англії.

Кейн пробив зі штрафного прямо над Уго Льорісом і не влучив у ворота. Промах сколихнув футбольний світ і дорого коштував Англії, оскільки вона програла матч з рахунком 2-1.

Однак цей промах з пенальті став не єдиним гучним на фіналі ЧС. У цій статті розглядаються інші помітні промахи, які змінили хід змагань.

Давид Трезеге (Франція проти Італії, 2006)

Давида Трезеге не можна звинувачувати в тому, що він пропустив пенальті у фіналі Чемпіонату світу 2006 року. Адже він був лише одним з 11 гравців, які брали участь у булліті, а його команда до цього грала 120 хвилин.

Але одна людина має нести тягар невдалого пенальті: стрілок. І в цьому випадку це був Давид Трезеге.

Жорстокість покарань полягає в тому, що одна людина повинна нести тягар невдачі та пожинати всю славу, якщо досягне успіху. У цьому випадку Тржеке довелося забивати свій пенальті, щоб зрівняти перестрілку та дати Франції рівні шанси на перемогу.

Але замість того, щоб забити, він влучив у поперечину та повернувся в гру, дозволивши Фабіо Гроссо забити останній пенальті в збірній Італії та виграти їх четвертий чемпіонат світу.

Асамоа Гіан (Гана проти Уругваю, 2010)

Промах Асамоа Гіана з пенальті проти Уругваю на Чемпіонаті світу 2010 року є одним із найшокуючих моментів в історії футболу.

Ганський нападник був готовий відправити свою країну до наступної стадії турніру та навіть забити драматичний переможний гол на останній хвилині. Але удар Гьяна був настільки неправильно оцінений, що він влучив у штангу замість воріт.

Промах був настільки сильним, що його стали називати «найгіршим пенальті, коли-небудь виконаним», і його тисячі разів відтворювали на YouTube. Це також викликало глобальну дискусію про те, який тиск є на гравців, які виконують пенальті.

Роберто Баджо (Італія проти Бразилії, 1994)

Роберто Баджо назавжди запам'ятається тим, що він промахнувся з пенальті проти Бразилії на Чемпіонаті світу 1994 року.

У США Баджо перебував на піку своєї могутності. Він забив п'ять м'ячів, щоб вивести Італію у фінал, де вони зіткнулися з бразильською командою у формі. Жодна сторона не могла забити гол після 120 хвилин, тобто все звелося до пенальті.

Баджо активізувався, щоб зрівняти рахунок, але він пробив високо і далеко, принісши Бразилії перемогу та залишивши йому рекорд, який буде переслідувати його назавжди.