San Jose Sharks so si prislužili točko v porazu proti Anaheim Ducks po podaljšku

Izvorno vozlišče: 3093301

V sredo so San Jose Sharks osvojili točko, a izgubili s 3-2 v hokejskem podaljšku proti Anaheim Ducks. Zadnja tekma pred All-Star in poslovilnim tedenskim premorom, Sharks gredo v dvotedenski premor 5-3-2 v zadnjih desetih.

Isac Lundestorm iz Ducksov je začel zadetek pri 2:12 v tretjini z golom, ki sta mu pomagala Mason McTavish in Jakob Silverberg.

Anthony "The Duke" Duclair je odgovoril za Sharks pri 6:59 z golom power play. Shakir »Shak« Mukhamadullin je skupaj z veteranom Miko Hoffmanom prejel svojo prvo asistenco v ligi NHL.

V drugem je Marc-Edouard Vlasic svoj niz golov podaljšal na tri tekme z asistenco Kyla Burroughsa in Williama Eklunda. Vlašićev niz je njegov najdaljši niz golov v karieri, ki traja 18 let.

Eklund je na zadnjih treh tekmah dosegel pet podaj, prav tako v nizu treh točk. Enaindvajsetletni krilni igralec je bil v postavi kot center, s tremi zmagami na tekmi.

Ko so drugi večer igrali v zaporednem dvoboju, Sharksi niso mogli zdržati.

Izenačenje za Anaheim je bil Troy Terry pozno v tretji, pomagala sta mu Leo Carlsson in Adam Henrique.

OT

Ko so šli v podaljšek, so Ducks zmagali v vsakem dvoboju in izkoristili to.

All-Star Frank Vatrano je dosegel zmagovalni zadetek z zapestnim strelom, ki sta mu pomagala Terry in Jackson LaCombe.

Končni rezultat, 3-2 Ducks.

Statistika po tekmi in posodobitve poškodb

Sharks so bili boljši s 34-28, Kaapo Kahkonen pa je zbral 31 obramb (91 odstotka obramb).

Ekipa Teal je zmagala v 45.5 odstotkih dvobojev, pri čemer je 12-5 zmag v dvobojih prišlo v prvi tretjini.

Kapetan Logan Couture je dejal: »Velik del tekme sem mislil, da smo boljša ekipa. Toda v tretji tretjini so nekako prevzeli in imeli veliko pogledov. Na koncu smo bili videti utrujeni. Precej zgodaj smo padli na 11 napadalcev, na eni točki na 10 napadalcev.”

Napadalec Aleksander Barabanov je zapustil igro na začetku druge tretjine zaradi nerazkrite poškodbe. Barabanov velja za dneva v dan, ko gre v tedenski odmor.

Tomas Hertl je izpustil torkove in sredne tekme zaradi poškodbe spodnjega dela telesa, kar velja tudi za dan za dnem.

V ponedeljek je bil branilec Mario Ferraro uvrščen v rezervo za poškodovane zaradi poškodbe spodnjega dela telesa.

Tedenski odmor lige NHL se prekriva z vikendom NHL All-Star v Torontu.

Sharks se na valentinovo (14. februar) vrnejo na igro proti Winnipeg Jets v gosteh.

Ti lahko "Kot” The Game Haus na Facebooku in “Sledite” nas na X za več športnih člankov, kot je ta.