Fnatic vs Team Vitality Recap – LEC 2024 Winter Season Week 1

Izvorno vozlišče: 3062121

Fnatic proti Team Vitality bi lahko bila priložnost za francosko ekipo, da dokaže svojo vrednost, in čeprav so bili boljši kot proti GIANTX-u, niso mogli doseči zmage.

Zimski LEC Split 2024 začela 13. januarjath, z 10 najboljšimi ekipami EMEA gre s polno močjo proti prvi končnici. Vitality je pred začetkom sezone sestavil dokaj konkurenčno ekipo, vendar prvi dan ni mogel premagati GIANTX-a – in žal tudi Fnatic ni bil lažji nasprotnik.

Fnatic vs Team Vitality Recap

Team Vitality je končno poskusil nekaj novega – čeprav so izbrali nekoč neželeno pošto Lucian-Nami botlane. Skupnost se je veselila Xerathovega nasprotnega udarca v Azirja in Vetheo si je drznil izbrati Shurimanovega Archimagea. Fnatic je sestavil zelo konzervativno sestavo, z vsemi svojimi podlagami.

Fnatic je dobil First Blood tik pred 3rd minuti tekme po dobri menjavi Noaha in Juna, a ker prvič nista mogla skleniti dogovora, je imel Daglas čas za pomoč svojim soigralcem, kar je Vitalityju omogočilo, da je dosegel 2 uboja, tudi če je 1st ni bil njihov. Vitality je končno pokazal znake življenja v zgodnji igri, namesto da bi se prevrnil in izmenjeval udarce s Fnatic v fazi laninga in med ganki.

Kljub temu je Fnatic skočil v midgame z udobnim 4k zlatim svincem in zgornjo ravnino Vitality, popolnoma oropano stolpov. Čeprav je črno-oranžna ekipa vladala stranskim tirom, Vitality ni popustil, saj je Vetheov Xerath prejel nekaj ubojev, kar je bilo odlično zavarovanje za pozno igro francoske ekipe. Vzeli so tudi prva 2 zmaja in želeli so nadaljevati z zlaganjem, pri čemer so zažgali TP za 3rd ena od tekem. Vendar se je Fnatic odzval in dobil prvega Hextech Drakea, preden je VIT lahko reagiral.

Po 24 minutah je Fnatic zmagal v manjšem boju na srednjem pasu, kar je pripeljalo do tega, da so premagali Barona Nashorja. Medtem ko je Vitality poskušal dobiti 4th Zmaj tekme po zbiranju, Fnatic je bil prehiter in je dobil zmaja ter dva dodatna ubijanja, saj Vitality ni popuščal na času. Ohranili so svoj zagon za celotno Baron Buff, pri čemer so vzeli tri zaviralce in opravili več ubojev, preden je potekel.

Čeprav se je Vitality poskušal upreti, se niso mogli spoprijeti s Humanoidovim Azirjem in Oscarininovim K'Santejem. Vetheov Xerath se nikoli ni oglasil, preostala ekipa pa ni imela dovolj vpliva na igro, zaradi česar je Fnatic zmagal v manj kot 30 minutah.

Baroni: 1 – 0

Medtem ko je Vitality po porazu 0-2, so imeli nekaj vrhuncev v tekmi proti Fnatic. Humanoid in njegovi soigralci so ena najmočnejših ekip v LEC, zato dejstvo, da francoska ekipa ni zmagala, ne pomeni, da bodo izločeni – pomeni pa, da so zmagovalci utrdili svoje mesto na vrhu.