ESL Open Week #65 – zmaga Zest, Clem, MaxPax

Izvorno vozlišče: 802250

EPT točke so bile obnovljene v ESL Open Cups v 65. tednu, ki označuje neuradni začetek ESL Pro Tour 2021-22. Vrtel je pokalni krog v novi sezoni (Wiki)Polet osvojiti 'back-to-back' pokale na azijskem strežniškem turnirju, saj je zadnji turnir z dajanjem točk osvojil v 53. tednu (RagnaroK je dejansko osvojil pokal prejšnji teden). V Evropi je še en znani zmagovalec osvojil prve razpoložljive točke v (Wiki)Clem, medtem ko je ameriška regija spet podlegla tuji oblasti z (Wiki)MaxPax zahtevati krono.

Protoss je v nedeljo popolnoma dominiral na odprtem prvenstvu Koreje, vsa štiri najvišja mesta pa so zasedli štirje elitni predstavniki Aiurja. Polet je pokazal svojo moč v zrcalnem dvoboju skozi celoten turnir, pri čemer je PvP igral samo od začetka do konca z (Wiki)Zoun, (Wiki)Trap in (Wiki)PartinG ki mu stoji na poti. Big Boy je na poti do finala sam premagal mogočno nasprotnico Protossov in jih premagal (Wiki)Ima in (Wiki)Statistika priti do odločilne serije. Po naključju sta imela Zest in PartinG zrcaljenje rezultatov zemljevidov v vseh krogih pokala do finala. Tam je PartinG prevzel vodstvo z zmago na prvi mapi, nato pa ga je trikrat zapored premagal podprvak IEM Katowice 2021.

Udeležba v evropski izdaji je ostala zdrava tudi izven sezone, ko ni bilo na vrsti nobene EPT točke, zato ne preseneča še en dolg seznam igralcev, ki so se prijavili za sodelovanje na otvoritvi sezone 2021/22. Gledalce so pozdravili znani obrazi in dvoboji s tradicionalnimi silami Clem in (Wiki)Čas za predstavo spopad v polfinalu – v tem dogodku je zmagal Francoz z izidom 3-0. Bolj presenetljivi so bili rezultati v drugi polovici oklepaja: (Wiki)HeRoMaRinE utrpel razburjenje v rokah (Wiki)MarineLorD, vendar francoski teran ni mogel izkoristiti razburjenja. Namesto tega je bila nemška (Wiki)GunGFuBanDa ki si je nepričakovano prislužil finale in si presekal pot (Wiki)Neeb in nato MarineLorD. Na žalost za GunGFuBanDa je bil finale bolj kot ne izenačen: Clem je razbil svojega slabšega nasprotnika, ne da bi izpustil zemljevid.

Nekatere stvari se preprosto ne spremenijo in zdi se, da je ena od njih prevlada ameriških ESL Open Cup igralcev izven regije. Zest je poskusil s slavnim korejskim dvojnim udarcem (v tej sezoni je bil lažji zaradi korejskega pokala, ki se je preselil dan prej) in prišel v polfinale, kjer ga je ustavil končni zmagovalec turnirja: MaxPax. Danskih Protossov je ShoWTimE izločil v evropski izvedbi, a je srečo poskusil še drugič v ameriškem pokalu, tako kot že velikokrat v prejšnji sezoni. Danec je šel skozi svojega kolega iz ekipe eXoN (Wiki)Nina preden je premagal Zesta za dostop do finala. Tam ga je pričakal Soevropejec v obliki (Wiki)Gerald, ki je premagal starca (Wiki)ZaGG in nato za las preživel srečanje s Hasom v polfinalu. Igrati tako tajvanskega čarodeja kot MaxPaxa enega za drugim je morala biti izkušnja, ki ga je pripeljala blizu norosti – samo soočenje (Wiki)sOs prej ali potem bi lahko naredilo situacijo še bolj smešno. V vsakem primeru je Gerald v finalu odigral prvi dvoboj proti MaxPaxu, a to bi bila edina točka, ki jo je dosegel, saj je MaxPax prevzel nadzor nad serijo in jo zaključil s 3-1.

Zmagovalci odprtega pokala ESL zaslužijo 200 dolarjev nagrade in 10 točk ESL Pro Tour. Igralci, ki končajo na drugem mestu, si prislužijo 5 točk ESL Pro Tour in 100 $. Uvrstitev med najboljše 4 zagotavlja najmanj 50 $. Naročilo Izdaja #66 ESL Open Cups bo izvršeno potekalo na 11. (Koreja) in 12. aprila (Evropa in Amerika).