San Jose Sharks zdobywają punkt po przegranej po dogrywce z Anaheim Ducks

Węzeł źródłowy: 3093301

W środę San Jose Sharks zdobyli punkt, ale przegrali po dogrywce 3:2 z Anaheim Ducks. W ostatnim meczu przed All-Star i tygodniową przerwą Sharks wchodzą w dwutygodniową przerwę z bilansem 5-3-2 w ostatnich dziesięciu meczach.

Isac Lundestorm z drużyny Ducks otworzył wynik spotkania przy 2:12 po bramkach, których asystami byli Mason McTavish i Jakob Silverberg.

Anthony „The Duke” Duclair odpowiedział dla Sharks o 6:59, strzelając gola w przewadze. Shakir „Shak” Mukhamadullin zdobył swoją pierwszą asystę w NHL wraz z weteranem Miką Hoffmanem.

W drugiej kwarcie Marc-Edouard Vlasic przedłużył swoją passę do trzech meczów, a asystowali mu Kyle Burroughs i William Eklund. Dobra passa Vlasicia to jego najdłuższa passa w karierze, która trwa 18 lat.

Eklund zanotował pięć asyst w ostatnich trzech meczach, a także ma passę trzech punktów z rzędu. 21-letni skrzydłowy znajdował się w środkowym składzie i ma na koncie trzy zwycięstwa w meczu.

Grając drugi dzień w pojedynku jeden po drugim, Sharks nie mogli się utrzymać.

W końcówce trzeciej tercji wyrównał Troy Terry, któremu pomagali Leo Carlsson i Adam Henrique.

OT

Po dogrywce Ducks wygrywali każde wznowienie i czerpali z tego korzyści.

All-Star Frank Vatrano strzelił zwycięskiego gola strzałem w nadgarstek, któremu asystowali Terry i Jackson LaCombe.

Końcowy wynik, 3-2 Ducks.

Statystyki po meczu i aktualizacje dotyczące kontuzji

Sharks przegrali 34-28, a Kaapo Kahkonen obronił 31 razy (91 procent obron).

Zespół Teal wygrał 45.5 procent wznowień, przy czym 12-5 zwycięstw miało miejsce w pierwszej kwarcie.

Kapitan Logan Couture powiedział: „Myślałem, że przez większą część meczu byliśmy lepszym zespołem. Jednak w trzeciej kwarcie w pewnym sensie przejęli kontrolę i mieli wiele spojrzeń. Pod koniec wyglądaliśmy na zmęczonych. Dość wcześnie zeszliśmy do 11 napastników, a w pewnym momencie do 10.

Napastnik Alexander Barabanov opuścił boisko na początku drugiej połowy z powodu nieujawnionej kontuzji. Przed tygodniową przerwą Barabanow jest postrzegany jako zawodnik grający na co dzień.

Tomas Hertl opuścił wtorkowe i środowe mecze z powodu kontuzji dolnej części ciała, która również jest częstym zjawiskiem.

W poniedziałek obrońca Mario Ferraro został przeniesiony do kontuzjowanego rezerwowego z powodu kontuzji dolnej części ciała.

Tygodniowa przerwa w NHL pokrywa się z weekendem NHL All-Star w Toronto.

Sharks wracają do gry przeciwko Winnipeg Jets na wyjeździe w Walentynki (14 lutego).

Możesz "Jak„The Game Haus na Facebooku” i „Obserwuj”napisz na X, aby uzyskać więcej artykułów sportowych takich jak ten.