S RO8 kód - B csoport eredményei + RO4 konzol

S RO8 kód – B csoport eredményei + RO4 zárójel

Forrás csomópont: 2650793

A GomTvT visszatér! Vagy most az AfreecaTvT? A Code S nyolcaddöntője azzal zárult, hogy az összes Protoss és Zerg játékos kiesett, így megszereztük az első all-terran négyes döntőt azóta. S kód 2011. október.

[kép betöltése]

A Code S RO4 és a Grand Finals élőben játsszák az AfreecaTV stúdióban május 18., csütörtök, 9:30 GMT (GMT+00:00).

Az RO8 fűrész B csoportja (wiki)Nyuszi meglepetésként az első helyen végzett, legyőzve Zergeket (wiki)Nap és a (wiki)sötét a folyamatban. (wiki)ByuN stumbled out the gates with a loss to Dark, but survived to win the rematch and secure the second place spot in the group. Solar’s recent run of good form couldn’t carry him any further in the GSL, and he was eliminated in last place.

Bunny and Solar egy fantasztikusan szórakoztató játékkal indította el az eljárást, klasszikus TvZ-akciót adva a Royal Bloodon. Szinte megállás nélkül zajlott az akció több mint 26 percig, és Bunny végül alig tudta kihozni a győzelmet (ez ott van ByuN vs DRG az RO16-tól mint a torna jelölt legjobb játéka). Bunny gyorsabb győzelmet akart elérni a második játszmában egy elkötelezett 2-bázisú Marine-Tank-Liberator lökéssel, de végül feladta a döntetlen pontot, miután Solar szívós védelme megkövezte. A két játékos úgy döntött, hogy a harmadik játszmában egy egyenes makromérkőzésben dönt a dolgokról, és nagyon kiegyenlítettnek tűnt a játék első tizenegy perce. A játék azonban felpörgött, amikor Solar túl mélyre ment Ling-Bane-Hydra erőivel egy balszerencsés támadásban, ami lehetőséget adott Bunny-nak, hogy egy játékot lezáró ellentámadást indítson, mielőtt elegendő Zerg-erősítést kelthetett volna.

A másik nyitómérkőzésen a Dark 2-0-ra legyőzte a ByuN-t, de a meccsek szorosak voltak, ellentétben a gólvonallal. Az első meccsen ByuN nyitott az általa kedvelt 2-Barracks Reaper-nyitóval, ami úgy tűnt, kezdetben nem sok előrelépést tett Dark ellen. Azonban Dark félreértette ByuN tengerészgyalogos elleni támadásának időzítését, ami rövid időre ragadós helyzetbe hozta őt, miután kénytelen volt drónokat védekezni. Ennek ellenére Dark Roach-Ravager-Infestor uralma átvilágított, miközben legyőzte a Terran életrajzát a győzelemért. A második játék némileg hasonló mintát követett, a két játékos Roach-Ravager vs Bio helyzetbe került ByuN kezdeti Reaper nyitójátéka után. Úgy tűnt, hogy Sötét serege elérte a lejárati dátumát, amikor a készletek száma megközelítette a 200-at, de elképesztő harci képességei révén újabb győzelmet aratott.

Bunny egy szezont meghatározó vereséget szenvedett el a győztesek meccsén: 2-1-re legyőzte Darkot, így ő lett a harmadik terran, aki bejutott az elődöntőbe. Az első játék a Dark vs ByuN folytatásának tűnt, az Infantry és a Roach-Ravager ismét intenzív harcot vívott egymással. Ezúttal Dark végül átállt Hive-ba, és Lurkereket és Viperákat adott a seregéhez. Sajnos, Dark szörnyű döntést hozott, hogy a Ghosts and Tanks ellen támadt magasan, ami súlyos veszteségeket és lendületet Bunny javára okozott. Bunny onnantól módszeresen kijátszotta előnyét, megtagadva a zerg alapjait, és erőforrás-alapú győzelmet aratott.

Nyuszi úgy nézett ki, hogy sajtos győzelmet arat a második játékban, a Royal Blood egyedülálló terepét használva egy proxy-Barracks sajt végrehajtásához. belső a sötétség természetes. Darkot meglepte, és úgy döntött, hogy feláldozza természetes erejét, hogy Roach-Ravagert játsszon egy alapból. Nyuszi átmenete kínos volt, túl kevés egység maradt neki, miközben megpróbált terjeszkedni. A sajtoló végül sajtolt lett, és Bunny GG kiszállt Dark Roach-Ravager all-injére.

A Neo Humanity utolsó meccsén a két játékos visszatért a makro-orientált játékhoz, és Bunny gyors 3-CC-t húzott a Marine-be, amit korábban Solar ellen mutatott be. Noha sok tényező befolyásolta a mérkőzés kimenetelét, Bunny korai stim-Marine időzítésének sikere tette hátrább Darkot, és lehetővé tette, hogy Bunny a játék nagy részében agresszorként játsszon. Míg Dark remek harci mikroval húzta a játékot, nem tudta tartani a lépést Bunnyval és GG'ddel 19 percnyi játék után.

A ByuN a vesztesek meccsén 2-0-s győzelmet aratott Solar ellen, ezzel újabb lövést szerzett magának a négyes döntőben. Solar gyors Roach Warren ellen játszott, hogy ellensúlyozza ByuN kiszámítható 2-Rax Reaper nyitását az első játékban, de ByuN megmutatta, hogy hozzászokott az ilyen kontrákhoz, és tisztán védekezett egy Bunkerrel, majd átment Marauder-Marine-ba. Solarnak egy esélye volt megölni ByuN-t a Speedling surround + Ravager epe kombójával, de ByuN kitört a burkolózó Zerglingek közül, hogy átvegye a játékot. ByuN a második játékban ismét Reapers-szel játszott (az egyik barakkját enyhén változtatva), és a játék végül makrójátékká vált, miután ByuN nem tudott korán kritikus sebzést okozni. A Shopify Terran a játék közepén mutatta meg életrajzi képességeit, kiváló üzleteket hajtott végre, és megnehezítette a Solar számára, hogy öt bázison túlra jusson. Míg Solar végül kijutott a lurkókból és a viperákból, csapdába esett a térkép egy kis sarkában. ByuN-nak nem volt szüksége saját késői átállásra, hogy befejezze a játékot, egyszerűen halálra dobta Solart a Marine-Tank-Medivac-al (ByuN később azt mondta, hogy ismét csuklófájdalmat érez, és úgy érezte, be kell fejeznie a játékot mielőtt későre járna).

Az utolsó összecsapás ByuN és Dark között a ByuN 2-Barracks Reaper nyitójátékával kezdődött. Úgy tűnik, hogy ByuN számtalan további lépésre tehet szert a kezdeti 3 Reaper után, és ezúttal a 2 Medivac időzítést választotta egy Ravennel a nyomában. A Raven végül hatalmas különbséget hozott: két jól elhelyezett torony rengeteg Zergling-találatot tankolt el, és hagyta, hogy ByuN tengerészgyalogosai megöljék a harmadik bázist. Innentől a ByuN klinikailag egy Marine-Tank lökéssel zárt.

A második játékban ByuN követte a 2-Rax Reapers-ét egy 4-Rax Marine-vel – valami Sötét már a kezdeti sorozatban elhárított. Azonban Dark egy picit kapzsibb volt a visszavágón, és ByuN úgy döntött, hogy türelmesebb lesz, és vár még tíz másodpercet, amíg befejeződik a Combat Shield frissítése. Ennek eredményeként ByuN közvetlenül be tudta fejezni a játékot a tengerészgyalogos időzítésével, megerősítve ezzel az all-terrán legjobb négyet.