Argentina ajaskaala Kataris Iraani kaotusest tõstmise maailmameistrivõistlusteni

Allikasõlm: 1779326

See oli MM-finaal, mida kõik näha tahtsid ja Argentina fännid said lõpuks sellise lõpu, mida nad lootsid.

Pärast seitset haarava kampaania matši tõstsid Lionel Messi ja tema kaasmängijad pühapäeval oma esimese MM-karika, kui alistasid Prantsusmaa penaltitega 4:2.

Võit tähistas Argentina jaoks seitsmendat matši haripunkti ahvatlevas maailmameistrivõistluste kampaanias, mille käigus tõstsid nad 2022. aasta Kataris oma ajaloo teise karika.

Fännid nägid lõpuks, kuidas Messi tõstis oma Arsenalis puuduva tüki, MM-tiitlit, mida ta on jahtinud alates 2005. aastast, mil ta tegi oma rahvusvahelise debüüdi 17-aastaselt. Siin on ülevaade Argentina võistluse ajaskaalale:

22. november (grupietapp): Argentina 1-2 Saudi Araabia

Argentina jalgpalli MM-i kampaania algas avamängus Saudi Araabiaga halvimalt, kaotades 2:1.

Saleh Alshehri avas skoori teisel poolajal Martinezi möödalöögiga.

Hiljem lõikas ääreründaja Salem Aldawsari sisse ja keerutas kaunitari ülemisse nurka oma esimeseks koondiseväravaks ja Saudi Araabia šokivõiduks.

26. november (alagrupiturniir): Argentina 2:0 Mehhiko

Argentina alustas 2022. aasta MM-i võidukalt, alistades Lusaili staadionil Mehhiko 2:0, et kampaania hoogsalt käima lükata.

Argentina eest lõid skoori Enzo Fernandez ja Lionel Messi, kelle värav tegi temast noorima mängija, kes on Argentiina eest skoori teinud alates Messist 2006. aastal.

30. november (alagrupi etapp): Poola 0-2 Argentina

Argentina jätkas 2:0 võiduga C-alagrupis Poolat, kinnitades oma kohta MM-il 16 parema hulgas.

Lionel Scaloni meeskond asus mängu juhtima Alexis Mac Allisteri ja Julian Alvarezi väravatega.

3. detsember (viimased 16): Argentina 2:1 Austraalia

3. detsembril alistas Argentina 2. aasta jalgpalli MM-i finaalis Austraalia 1:16. Lionel Messi jaoks oli mäng 2022. kohtumine, kes lõi Ahmed bin Ali staadionil värava 1000. minutil. Julian Alvarez vormistas võidu väravavahi keskendumisvõimetusega.

9. detsember (veerandfinaal): Argentina 4-3 pastakat (2-2 aet) Holland

9. detsembril alistas Argentina Lusaili staadionil peetud pingelises veerandfinaalkohtumises penaltistidega Hollandi 4:3. Võit pani nad poolfinaaliks Horvaatiaga pärast lisaaja 2:2 lõppseisu.

Kohtumine lõppes 17 kollase kaardiga pärast matši tuliseid vahetusi, sealhulgas kaks mängijat saadeti väljakult Lionel Messi vigade eest esimesel poolajal.

13. detsember (poolfinaal): Argentina 3:0 Horvaatia

Horvaatia domineeris Argentinat esimesel poolajal pallivaldamisel ja rünnakul, kuid Messi realiseeritud penalti muutis olukorda. Tema 11. värav viis ta mööda legendaarse Gabriel Batistuta rekordist enamiku maailmameistrivõistluste väravate osas ja ta lõpetas matši väravasööduga, et leida väravaga lõpetanud Alvarez.

18. detsember (finaal): Argentina 4-2 pastakat (3-3 aet) Prantsusmaa

Kataris peetud MM-finaal Prantsusmaa ja Argentina vahel oli pingeline, mõlemad meeskonnad tulid tagant, et sundida lisaaega.

Mbappe lõpetas oma kübaratriki hämmastava poolviskega Martinezist mööda, kuid argentiinlased viigistasid seejärel Messi kaudu.

Penaltiseerias tõrjus Martinez Comani ja Tchouameni penalteid, et tõsta Argentina võidukarikale.