San Jose Sharks Go Streaking z Loganom Couturejem in Nicom Sturmom

Izvorno vozlišče: 3084700

San Jose Sharks imajo niz treh zmag, ki traja od dolgo pričakovane vrnitve kapetana Logana Coutureja. Med vrnitvijo Coutureja in Nica Sturma je San Jose v zadnjih treh letih doživel spremembo.

Na lestvici lige so morski psi na št. 32, le tri točke za Anaheim Ducks, ki so jih premagali 20. januarja in začeli svoj niz zmag.

Drugo zmago je ekipa dosegla proti ekipi, ki je na sredini lestvice, Los Angeles Kings. Uvrščen na št. 14 s 53 točkami v 45 odigranih tekmah, konkurenčni kralji imajo rekord sezone 22-14-9.

Zadnja zmaga

V torek so Sharksi po podaljšku premagali New York Rangers in zmagali s 3-2. Medtem ko so Rags št. 8 v ligi z rekordom 29-15-3, na zadnjih desetih tekmah so 3-5-2.

V prvem je zadetek odprl Adam Fox iz Ragsov s podajama Alexa Lafreniera in Vincenta Trochecka.

Na začetku drugega je zadel Artemi Panarin iz New Yorka, podaji pa sta vpisala Fox in K'Andre Miller.

Ekipa Teal je ostala brez zadetka 40 minut na tekmi.

Morski psi so končno ujeli odmor, ko je nedavno vrnjeni Sturm dosegel zadetek brez pomoči pri 2:19 v tretji tretjini. Sturm ima na zadnjih treh zmagovalnih tekmah tri točke.

Nekaj ​​minut kasneje je Ryan Carpenter izenačil na 2:2 z asistenco Jana Rutte in Filipa Zadine. Carpenter je tudi v nizu štirih točk (dva gola, dve asistenci) v zadnjih štirih tekmah za Sharks.

V preostalih 15 minutah tretjega dela so bile vse ekipe zadržane in tekma je prešla v bonus hokej.

Nadomestni kapetan Tomas Hertl si je prislužil prvo zvezdico na tekmi z zmagovalnim podaljškom pri 1:29. Z nekaj izvrstnimi potezami Aleksandra Barabanova je krilni igralec podal Rutti, Rutta pa Hertlu za zmagovalca domače igre.

Hertl je še en morski pes z nizom točk z dvema goloma in dvema podajama v zadnjih treh zmagah.

Končni rezultat, 3-2, Sharks.

Statistika in posodobitve

Tako kot pri mnogih zmagah Sharks v tej sezoni so tudi v tej igri dosegli boljši rezultat 31-22. Rangersi so dobili 60.3 odstotka soočenj v primerjavi s 39.7 odstotka Sharks.

Po 34 tekmah z zadetkoma pod dvema za moštvo je vrnitev v ofenzivno postavo začela veljati takoj. V zadnjih treh zmagah imajo morski psi več golov kot na prvih 11 tekmah sezone.

V četrtek so Sharksi odpoklicali branilca Shakirja Mukhamadullina iz San Jose Barracude. 22-letnik ima 26 točk na 39 tekmah (pet golov, 21 podaj!) v sezoni za AHL. Kljub temu, da bo debitiral pri Sharksih, bi lahko bil ofenzivni d-man odličen igralec za moštvo.

Sharkse čakata še dve tekmi doma proti Buffalo Sabres in Seattle Kraken. Tretjič v tej sezoni se bodo pomerili z Anaheim Ducks pred All-Star in poslovilnim tednom premora od 28. januarja do februarja. 10.

Ti lahko "Kot” The Game Haus na Facebooku in “Sledite” nas na X za več športnih člankov, kot je ta.