Tedenski povzetek New York Islanders – 10. teden

Izvorno vozlišče: 3036019

New York Islanders so v treh odigranih tekmah ta teden dosegli 2-0-1. Zmagali so doma proti Edmonton Oilers in na gostovanju proti Carolina Hurricanes. Prislužili so točko v svojem enem porazu, tekmi po podaljšku proti Washington Capitals. Islanders imajo rekord 16-8-9 z 41 skupnimi točkami.

Prevladujoča druga tretjina vodi do zmage nad Oilersi

Z dovoljenjem X/@NYIslanders

Ta teden se je začel z drugo tekmo Islanders proti Edmonton Oilers. Gostje so začeli zelo hitro, Leon Draisaitl pa je dobil dovolj prostora, da premaga Ilyo Sorokina le malo več kot minuto pred začetkom tekme. Do druge tretjine, ko je bil napad Otočanov najbolj uspešen, ni bilo več zadetkov. Na njihovi prvi power play igri je Anders Lee dosegel power play gol pri odbitem strelu. Islandersi so imeli še eno igro moči kasneje v tretjini, v kateri je Bo Horvat premagal Stuarta Skinnerja s strelom iz reže. Posebne ekipe so znova udarile nekaj minut kasneje, tokrat iz enote s kratkimi rokami. Učinkovit duo J.G. Pageau in Simon Holmstrom sta dobila priložnost dva proti ena, pri čemer je Holmstrom izkoristil. Njegov peti zadetek s kratko roko je vodilni v ligi in je Islanderse popeljal do vodstva s 3-1.

Na obrambni strani paka je bil to soliden izpad ekipe. Enota PK je ubila štiri enajstmetrovke, ki so vključevale podaljšano priložnost pet na tri. Omeniti velja tudi 22 blokiranih strelov ekipe na tekmi. In kljub temu, da se je Sorokin soočil s 15 streli v tretji tretjini, je bil stabilen v tem, kar je bil eden njegovih boljših začetkov sezone. Skupaj je zbral 30 obramb pri končni zmagi s 3:1 nad Oilersi.

Islanders izsilijo podaljške, a so izgubili proti Capitals

Z dovoljenjem X/@Capitals

V drugi medsebojni tekmi so Islanders odpotovali v Washington, kjer bodo igrali proti Capitals. Sredi prve tretjine je preobrat v obrambnem območju dal Hendrixu Lapierru priložnost za prvi gol na tekmi. Toda na začetku druge tretjine je Hudson Fasching dosegel svoj drugi letošnji zadetek in tako izenačil. Tekma je ostala izenačena do izida 13:12 v tretjini, ko je Joel Edmundson z močnim udarcem prebil Semyona Varlamova in Capitalse vrnil na vrh.

Napad Islandersov je imel težave, da bi premagal Darcyja Kuemperja v tej igri, pri čemer je celo njihova red hot power play dosegla 0/3 v igri. Toda kljub težavam v napadu jim je uspelo doseči pomemben gol v tretji tretjini. Lee je dobil odprto stezo do mreže, izločil Keumperja in ga premagal z bekhendom, da je igro izenačil na dve. Nobena ekipa ni uspela doseči še enega rednega zadetka, kar je pripeljalo do podaljška. Prelomnica podaljška je bila enajstmetrovka, ki jo je zadel Noah Dobson. Ekipa Capitals power play je v celoti izkoristila priložnost, ki je sledila, Dylan Strome je dosegel zmagoviti gol in Islandersom prinesel poraz s 3-2 po podaljšku.

Visoka zmaga nad Hurricanes

Otočani so teden zaključili z gostovanjem proti Hurricanesom. Sebastian Aho je s svojim prvim zadetkom v sezoni spodbudil Otočane v prvi tretjini. Hiter odgovor Teuva Teravainena na odbit strel je minuto pozneje izenačil. Brock Nelson je s svojim 16. golom v sezoni, ki ga je dosegel pri izidu 14:43, znova dvignil ekipo na vrh. V zadnjih minutah tretjine je Horvat po odlični podaji Mata Barzala zadel za dva.

V drugi tretjini se je ta igra sprevrgla v afero za doseganje zadetkov naprej in nazaj. Najprej je Sebastian Aho iz ekipe Hurricanes zakopal gol mimo Sorokina. Kasneje v tem obdobju je Mike Reilly enkrat zadel s točke in premagal Pyotra Kochetkova. Približno dve minuti v tretji je Jaccob Slavin zadel z udarcem, s katerim je Hurricane vrnil na eno minuto. Toda znova so Islanders ustvarili razdaljo, Lee pa je zadel na podlagi odličnega videza. Pri izidu 9:17 je Stefan Noesen delal z golom power playa, da je Hurricane znova približal na eno. Igrali so v izenačeni igri, Islanders pa so držali skupaj, ne da bi izpustili izenačujoči gol. Prislužili so si zmago s 5-4 proti Hurricanesom in tako nadaljevali svojo produktivno serijo hokeja.

Tri zvezde tedna

1. Anders Lee (3 goli, 2 podaji)

2. Bo Horvat (2 gola, ena podaja)

3. Mat Barzal (3 podaje)

Predstavljena slika z dovoljenjem X/@NYIslanders

Oglejte si našo stran NHL za več posodobitev

Ti lahko kot The Game Haus na Facebooku in sledi nas na Twitterju za več športi in esports članki velikih piscev TGH, kot je Justin!