ESL Open Week #175: zmaga ByuN, MaxPax, Solar

Izvorno vozlišče: 2662033

avtor Vosek

Kljub neizbežni končnici GSL in EPT je udeležba na ESL Open Cups v 175. tednu ostala visoka.

Korejskega strežniškega pokala sta sodelovala tako ByuN kot Cure, čeprav sta bila oba igralca polfinalista GSL. Medtem ko je Cure izpadel zgodaj ob porazu z 0:2 proti Astrei, (Wiki)ByuN šel do konca in v finalu premagal Classic s 3-2.

Zelo konkurenčen evropski pokal je osvojil (Wiki)MaxPax, pri čemer je skrivnostni Danec v zadnjih rundah premagal Clema, HeroMarinea in Lamba.

ByuN se je znova pojavil v ameriškem strežnikskem pokalu, vendar ga je v polfinalu razburil naraščajoči kanadski Protoss Trigger. Vendar se je trigger moral zadovoljiti z drugim mestom, z (Wiki)Solar ob najvišjih časih v tednu.

V tednikih, ki niso ESL, (Wiki)Clem je osvojil Kung Fu Cup #5 z impresivnimi rezultati proti Darku in MaxPaxu v zadnjih dveh krogih. KSL #10 je šel na (Wiki)Solar, kar mu je prineslo navideznega dvojnika na teden.

ESL Open Korean Cup (prikazan delni oklepaj)