ESL Open #193: zmaga herO, MaxPax, Clem

Izvorno vozlišče: 2889984
avtor Vosek

Teden #193 odprtih pokalov se je začel z (Wiki)njoO osvojil korejski serverski pokal in v finalu premagal NightMare s 3-0. NightMare je do te točke dosegel močan slabši tek – premagal je GuMiho in Classic v prejšnjih krogih – vendar na koncu ni mogel premagati spletne močne herO.

Korejski pokal je bil še posebej odmeven zaradi udeležbe oliveira in sOs. Oboževalci ugibajo o statusu Oliveire v karieri, odkar je izgubil svoje mesto na Masters' Coliseum 6, vendar njegova zmaga nad Curejem v pokalu ta teden nakazuje, da je še vedno v dobri formi.

Poleg tega je sOs še naprej presenečal s tekmovanjem v svojem prvem odprtem pokalu ESL po 48. tednu (december 2020), ki je prišel na rep njegovega sodelovanja v kvalifikacijah za GSL. sOs je objavil svojo upokojitev septembra 2021, vendar je leta 2023 občasno nastopal na turnirjih.

Prehod na evropski strežnik, (Wiki)MaxPax v finalu premagal Clema s 3-0 in osvojil tedenski pokal. Najboljši štirje so predstavljali presenetljivega vsiljivca Kelazhur, ki je dobil nekaj klasičnih dvobojev Liquid team-kill proti MaNa in SKillousu, da bi prišel do polfinala (kjer je izgubil proti MaxPaxu z 0-2).

(Wiki)Clem mu je bila odrečena zmaga v Evropi, a se je oddolžil na ameriškem strežniku. Za zmago v pokalu je opravil zelo impresiven niz, tako da je šel prek Darka, herO in ByuN-a, da je postal tedenski prvak.

V odpiranjih, ki niso ESL, (Wiki)Temnomodra osvojila KSL #27 in v finalu premagala herO s 3-2.

ESL Open Korean Cup (prikazan delni oklepaj)