Časovnica Argentine v Katarju od poraza Irana do svetovnega pokala v dvigovanju

Izvorno vozlišče: 1779326

To je bil finale svetovnega prvenstva, ki so ga vsi želeli videti, in argentinski navijači so končno dočakali konec, ki so ga pričakovali.

Po sedmih tekmah navdušujoče kampanje so Lionel Messi in njegovi soigralci v nedeljo dvignili svoj prvi pokal na svetovnem prvenstvu, potem ko so premagali Francijo s 4:2 po enajstmetrovkah.

Zmaga je za Argentino pomenila vrhunec sedme tekme na vabljivem svetovnem prvenstvu, na katerem so v Katarju 2022 dvignili svoj drugi pokal.

Oboževalci so končno videli, kako je Messi dvignil manjkajoči košček v svojem Arsenalu, naslov svetovnega prvaka, ki ga je lovil od leta 2005, ko je debitiral na mednarodni ravni pri 17 letih. Tukaj je pogled na argentinsko časovnico v tekmovanju:

22. november (skupinski del): Argentina 1-2 Savdska Arabija

Argentina je na uvodni tekmi proti Savdski Arabiji začela najslabše možno, ko je izgubila z 2-1.

Saleh Alshehri je v drugem polčasu začel zadetek s strelom mimo Martineza.

Kasneje je krilni igralec Salem Aldawsari zarezal v notranjost in zavihtel lepotca v zgornji kot za svoj prvi mednarodni gol in šokantno zmago Savdske Arabije.

26. november (skupinski del): Argentina 2-0 Mehika

Argentina je na svetovnem prvenstvu leta 2022 začela zmagovito, saj je na stadionu Lusail premagala Mehiko z 2:0 in s tem dosegla odličen začetek svoje kampanje.

Enzo Fernandez in Lionel Messi sta zadela za Argentino, pri čemer je z zadetkom slednjega postal najmlajši igralec, ki je zadel za Argentino po Messiju leta 2006.

30. november (skupinski del): Poljska 0-2 Argentina

Argentina je z zmago nad Poljsko z 2:0 v skupini C nadaljevala zmage in tako potrdila uvrstitev v osmino finala svetovnega prvenstva.

Moštvo Lionela Scalonija je prevzelo vodstvo z goloma Alexisa Maca Allisterja in Juliana Alvareza.

3. december (16. finala): Argentina 2-1 Avstralija

3. decembra je Argentina v osmini finala svetovnega prvenstva v nogometu 2 premagala Avstralijo z 1:16. Tekma je bila 2022. tekma za Lionela Messija, ki je zadel v 1000. minuti na stadionu Ahmed bin Ali. Julian Alvarez je zapečatil zmago s padcem zbranosti vratarja.

9. december (četrtfinale): Argentina 4-3 pen (2-2 aet) Nizozemska

9. decembra je Argentina premagala Nizozemsko s 4:3 po enajstmetrovkah v napetem četrtfinalnem obračunu na stadionu Lusail. Zmaga jim je omogočila polfinalni obračun s Hrvaško, potem ko so po podaljšku končali z 2-2.

Tekma se je končala s 17 rumenimi kartoni po vročih izmenjavah med tekmo, vključno z izključitvijo dveh igralcev zaradi prekrškov nad Lionelom Messijem v prvem polčasu.

13. december (polfinale): Argentina 3:0 Hrvaška

Hrvaška je v prvem polčasu prevladovala nad Argentino v posesti in napadu, a je enajstmetrovka, ki jo je izvedel Messi, spremenila tok. Njegov 11. gol je presegel rekord legendarnega Gabriela Batistute za največ golov na svetovnem prvenstvu, tekmo pa je končal s podajo mimo obrambe in našel Alvareza, ki je končal z golom.

18. december (finale): Argentina 4-2 pen (3-3 aet) Francija

Finale svetovnega prvenstva v Katarju med Francijo in Argentino je bil napet, obe ekipi pa sta iz zaostanka izsilili podaljšek.

Mbappe je svoj hat-trick zaključil z neverjetnim polvolejem mimo Martineza, a so Argentinci nato prek Messija izenačili.

V streljanju enajstmetrovk je Martinez ubranil enajstmetrovke Comanu in Tchouameniju ter dvignil pokal za Argentino.