San Jose Sharks Go Streaking z Loganem Couture i Nico Sturmem

Węzeł źródłowy: 3084700

Od długo oczekiwanego powrotu kapitana Logana Couture’a San Jose Sharks mają passę trzech zwycięstw z rzędu. Pomiędzy Couture a powrotem Nico Sturma w ostatnich trzech meczach w San Jose nastąpiła zmiana kierunku gry.

W rankingach ligowych Sharks zajmują nr 32. 20, zaledwie trzy punkty za Anaheim Ducks, którego pokonali XNUMX stycznia, rozpoczynając swoją passę zwycięstw.

Drugie zwycięstwo zespołu odniosło przeciwko drużynie znajdującej się w środku stawki, Los Angeles Kings. Miejsce nr. Rywalizujący Kings z 14. punktami i 53 punktami w 45 rozegranych meczach mają bilans sezonu 22-14-9.

Ostatnia wygrana

We wtorek Sharks pokonali po dogrywce New York Rangers i zwyciężyli 3:2. Chociaż Rags nie. Zespół zajmuje ósme miejsce w lidze z bilansem 8-29-15, a w ostatnich dziesięciu meczach ma bilans 3-3-5.

W pierwszej bramce Adam Fox otworzył wynik po asystach Alexa Lafreniere'a i Vincenta Trochecka.

Na początku drugiej tercji nowojorski Artemi Panarin strzelił gola, a Fox i K'Andre Miller zaliczyli asysty.

Team Teal przez 40 minut nie zdobył w meczu żadnego gola.

Sharks w końcu złapali przerwę, gdy niedawno wrócił Sturm strzelił gola bez asysty przy 2:19 w trzeciej kwarcie. Sturm ma trzy punkty w trzech ostatnich zwycięskich meczach.

Kilka minut później Ryan Carpenter zremisował 2:2, a asystowali mu Jan Rutta i Filip Zadina. Carpenter ma także passę czterech meczów z rzędu (dwa gole, dwie asysty) w ostatnich czterech meczach dla Sharks.

Na pozostałe 15 minut trzeciej części każda drużyna była trzymana na dystans i gra toczyła się w hokejowym bonusie.

Zastępca kapitana Tomas Hertl zdobył pierwszą gwiazdkę w meczu, wygrywając dogrywkę z czasem 1:29. Po sprytnym zagraniu kijem Aleksandra Barabanowa skrzydłowy podał Rutcie, a Rutta Hertlowi, zapewniając zwycięzcę meczu na własnym boisku.

Hertl to kolejny Shark z passą punktów, który zdobył dwa gole i dwie asysty w ostatnich trzech zwycięstwach.

Końcowy wynik 3-2, Sharks.

Statystyki i aktualizacje

Podobnie jak w przypadku wielu zwycięstw Sharks w tym sezonie, także i w tym meczu zwyciężyli 31-22. Rangersi wygrali 60.3% wznowień w porównaniu do 39.7% Sharks.

Po 34 meczach, w których zespół stracił mniej niż dwie bramki, powrót do ofensywnego składu nastąpił natychmiastowo. W ostatnich trzech zwycięstwach Sharks zdobyli więcej bramek niż w pierwszych 11 meczach w sezonie.

W czwartek Sharks odwołali obrońcę Shakira Mukhamadullina z San Jose Barracuda. 22-latek w sezonie w lidze AHL zdobył 26 punktów w 39 meczach (pięć goli, 21 asyst!). Mimo debiutu w Sharks ofensywny d-man może być świetnym wsparciem dla zespołu.

Sharks mają jeszcze dwa mecze u siebie z Buffalo Sabres i Seattle Kraken. Po raz trzeci w tym sezonie zmierzą się z Anaheim Ducks przed meczem All-Star i tygodniową przerwą trwającą od 28 stycznia do lutego. 10.

Możesz "Jak„The Game Haus na Facebooku” i „Obserwuj”napisz na X, aby uzyskać więcej artykułów sportowych takich jak ten.