Cotygodniowe podsumowanie New York Islanders – tydzień 10

Węzeł źródłowy: 3036019

New York Islanders w trzech meczach rozegranych w tym tygodniu osiągnęli bilans 2-0-1. Zwycięstwa odnieśli u siebie z Edmonton Oilers oraz na wyjeździe z Carolina Hurricanes. Zdobyli punkt po jednej porażce – dogrywce z Washington Capitals. Islanders mają bilans 16-8-9 i 41 punktów.

Dominacja drugiej tercji prowadzi do zwycięstwa nad Oilers

Dzięki uprzejmości X/@NYIslanders

Ten tydzień rozpoczął się od drugiego meczu Islanders przeciwko Edmonton Oilers. Goście rozpoczęli mecz bardzo szybko, a Leon Draisaitl miał sporo miejsca, aby pokonać Ilyę Sorokina nieco ponad minutę po rozpoczęciu meczu. Punktacji nie było już więcej aż do drugiej połowy, kiedy ofensywa Islanders była najbardziej produktywna. W swojej pierwszej grze w przewadze Anders Lee strzelił gola w grze w przewadze po odbiciu. W dalszej części tej tercji Islanders po raz kolejny zadecydowali o przewadze, w której Bo Horvat pokonał Stuarta Skinnera strzałem z automatu. Kilka minut później zespoły specjalne zaatakowały ponownie, tym razem z jednostki słabszej. Efektowny duet J.G. Pageau i Simon Holmstrom mieli okazję do sytuacji dwa na jednego, którą Holmstrom wykorzystał. Jego piąty wiodący w lidze gol w osłabieniu dał Islanders prowadzenie 3-1.

Jeśli chodzi o krążek defensywny, był to solidny występ zespołu. Jednostka PK wykonała cztery rzuty karne, w tym przedłużoną okazję do zdobycia bramki pięć na trzech. Warto również zwrócić uwagę na 22 zablokowane strzały zespołu w meczu. I pomimo 15 strzałów w trzeciej kwarcie, Sorokin utrzymał dobrą formę przez cały sezon, co było jednym z jego lepszych początków sezonu. W sumie obronił 30 razy w ostatecznym zwycięstwie 3:1 nad Oilers.

Islanders wymuszają dogrywkę, ale ponoszą stratę ze stolicami

Dzięki uprzejmości X/@Capitals

W drugim meczu jeden po drugim Islanders udali się do Waszyngtonu, aby zagrać z Capitals. W połowie pierwszej kwarty zmiana w strefie defensywnej dała Hendrixowi Lapierre’owi okazję do zdobycia pierwszego gola w meczu. Jednak na początku drugiej tercji Hudson Fasching strzelił drugiego gola w roku i zakończył mecz. Wynik meczu utrzymywał się do 13:12, kiedy Joel Edmundson potężnym strzałem minął Siemiona Warlamowa i zapewnił Capitals powrót na prowadzenie.

Ofensywa Islanders z trudem pokonała w tym meczu Darcy’ego Kuempera, a nawet ich gra w przewadze wyniosła w meczu 0/3. Jednak pomimo problemów w ofensywie udało im się strzelić ważnego gola w trzeciej tercji. Lee miał otwartą linię do siatki, pokonał Keumpera i pokonał go bekhendem, doprowadzając do remisu do dwóch. Żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć kolejnego regulaminowego gola, co doprowadziło do dogrywki. Punktem zwrotnym w dogrywce był rzut karny za potknięcie się Noaha Dobsona. Zespół Capitals w pełni wykorzystał nadarzającą się okazję, a Dylan Strome strzelił zwycięskiego gola i zapewnił Islanders przegraną 3:2 po dogrywce.

Wysokie zwycięstwo nad huraganami

Islanders zakończyli tydzień meczem szosowym przeciwko Hurricanes. Sebastian Aho pobudził Islanders do działania już w pierwszej kwarcie, strzelając swojego pierwszego gola w sezonie. Szybka reakcja Teuvo Teravainena po odbitym strzale doprowadziła do remisu minutę później. Brock Nelson zapewnił drużynie powrót na szczyt dzięki swojemu 16. golowi w sezonie, zdobytemu w 14:43. W ostatnich minutach tej tercji Horvat strzelił gola po doskonałym podaniu Mata Barzala i podwyższył o dwa punkty.

Na początku drugiej tercji mecz zamienił się w wyrównaną walkę o bramkę. Najpierw Sebastian Aho z Hurricanes strzelił gola w grze w przewadze obok Sorokina. Następnie, w dalszej części tej tercji, Mike Reilly jednym uderzeniem z punktu pokonał Piotra Kochetkowa. Około dwóch minut po trzeciej minucie Jaccob Slavin strzelił gola i sprowadził Hurricanes na jedenastkę. Jednak ponownie Islanders stworzyli dystans, a Lee strzelił gola po świetnym wyglądzie. O 9:17 Stefan Noesen strzelił gola w grze w przewadze, aby ponownie doprowadzić Hurricanes do jednego wyniku. Grając w zaciętym meczu, Islanders utrzymali formę, nie tracąc decydującego gola. Odnieśli zwycięstwo 5:4 z Hurricanes i kontynuowali swoją produktywną passę w hokeju.