ESL Open #210: zwycięstwo ByuN, Clem i Astrea

Węzeł źródłowy: 3072452
przez Wax

*Problemy techniczne miały wpływ na 210. tydzień ESL Open Cups, a problemy z Battle.net wymusiły rozegranie Pucharu Europy być opóźnionym do 18 stycznia (czwartek).

Puchar Korei został rozegrany normalnie i zakończył się remisem (Encyklopedia)ByuN w finale pokonując Solar 3:2.

Ponieważ Puchar Europy został opóźniony o kilka dni, następnymi zawodami w harmonogramie były Puchar Ameryki. Ponieważ MaxPax jest szczególnie nieobecny, (Encyklopedia)Astrea wziął sztandar Protossów i pobiegł z nim aż do cotygodniowych mistrzostw. Astrea w rundach finałowych pokonała Solar, herO i Clem (3:0), co czyni go jednym z najbardziej imponujących występów na słabszych pozycjach w najnowszej historii ESL Open Cup. W Pucharze Ameryki PartinG również wracał do formy, wygrywając 2:0 z Darkiem w RO16, po czym przegrał z herO w następnej rundzie.

Puchar UE otrzymał specjalną „niespodziankę”, dzięki której warto było go opóźnić, ponieważ Reynor dołączył do walki z główną rasą Zergów. Doprowadziło to do długo oczekiwanego pojedynku Reynor vs (Encyklopedia)Clem pojedynek w finale (Clem pokonał w półfinale swojego zwykłego pucharowego rywala MaxPaxa), który zakończył się niewielkim zwycięstwem Clema 3-2.

ESL Open: Puchar Korei (pokazano częściową drabinkę)