Andy Murray tagandati Tokyo olümpiamängudelt

Allikasõlm: 1098275

TOKYO, 28. juuli (Reuters) – Andy Murray särav olümpiakarjäär oleks võinud lõppeda kolmapäeval, kui britt ja tema partner Joe Salisbury kummardasid Tokyo mängudel meespaarismängust välja pärast napi kaotust Horvaatia paarilt Marin Cilicilt ja Ivan Dodigilt.

34-aastane Murray saabus Tokyosse mängude kuldmedalite kübaratrikki otsima, kuid pidi reie venituse tõttu enne meesüksikmängu avamängu kanadalase Felix Auger-Aliassime'i vastu välja lööma.

Selle asemel otsustas ta võistelda Salisburyga meespaarismängus, kuid langes veerandfinaalis, kui horvaadid ületasid Briti paari 4:6 7:6 (2) (10:7).

Murray, kes oleks 37. aastal Pariisis toimuvate olümpiamängude ajaks 2024-aastane, ei olnud kindel, mis teda ees ootab.

"Ma ei tea, kas saan uuesti võimaluse mängida," ütles Murray, kes võitis 2012. aastal ka oma kodumängudel segapaarismängus hõbeda.

"Mulle meeldib olümpiamängudel mängida iga minut. Soovin, et tänane päev oleks teisiti läinud. Mul oli Joega veel üks võimalus medal võita. Olime nii lähedased ja see on lihtsalt pettumus.

"Olisin asju, mida oleksin matši lõpus teinud, et rohkem aidata. Aga jah, suur pettumus."

Kolmekordne suure slämmi tšempion langes maailma 100 parima hulgast pärast seda, kui oli viimase kahe aasta jooksul hädas olnud vigastustega.

Talle tehti 2018. ja 2019. aastal puusaoperatsioon ning pärast COVID-19 nakatumist jäi ta tänavu Austraalia lahtistest eemale.

"See on lihtsalt raske. Ma vihkan kaotamist," sõnas Murray ja lisas, et ta ei kahetse oma otsust eelistada Tokyos paarismängu üksikmängule.

"Tahtsin proovida Joega medalit võita. Sa kahetsed ja mõtled punktidele ja asjadele, asjadele, mida oleksid pidanud teisiti tegema. Mulle on meeskonnasport alati meeldinud.»

Meie standardid: Thomson Reutersi usalduspõhimõtted.

Allikas: newsbreak.com