2022. aasta maailmameistrivõistluste auhinnad Kataris: kes võitis turniiri mängija, kuldse kinda ja kuldse palli?

Allikasõlm: 1779324

2022. aasta MM-i kampaania sai pühapäeval tulise lõpu, kui Argentina alistas Prantsusmaa 4:2 penaltimängus võidukarika. Mäng oli 3 minuti järel viigis 3:120 ning võitja selgitamiseks kulus pingeline periood.

Lõpuks täiendas Lionel Messi oma saavutusi MM-karikaga. PSG staar lõi kohtumises ühe värava ja pälvis pingutuste eest Matši mehe.

Kylian Mbappe valiti mängu meheks muljetavaldava esinemise eest Prantsusmaal. Ta lõi turniiril neli väravat ja lõpetas kaheksa väravaga resultatiivseimana.

Ja lõpuks, siin on ülevaade mõnedest maailmameistrivõistluste auhindadest:

Kuldne saabas: Kylian Mbappe

2022. aasta MM Kataris oli põnev turniir paljude põnevate hetkedega. Kuldse Saapa sai prantslane Kylian Mbappe, kes lõi võistluse resultatiivseimana kaheksa väravat.

Ta lõi finaalis Argentina vastu neli väravat ja realiseeris kolm penaltit. Lionel Messi võitis Hõbesaapa pärast turniiril seitsme värava löömist ja Olivier Giroud sai pronkssaapa pärast seda, kui oli kuues mängus löönud neli korda.

Kuldpall: Lionel Messi

Lionel Messi valiti 2022. aasta MM-i parimaks mängijaks, aidates Argentinal võita esimest tiitlit alates 1986. aastast.

Barcelona ründaja võitis turniiri parima mängija Kuldpalli auhinna pärast seda, kui lõi seitse väravat ja abistas kolm väravat oma riigi võidujooksul.

Messist sai ka esimene mees, kes võitis selle auhinna kaks korda, olles seda teinud 2014. aastal. Prantsusmaa ründaja Kylian Mbappé sai hääletusel teise koha, Horvaatia mängujuht Luka Modric võitis poodiumi kolmanda koha.

Kuldne kinnas: Emiliano Martinez

2022. aasta MM-i parima väravavahi Kuldse Kinda auhinna sai Emiliano Martinez. Aston Villa mees oli Argentina võidus ülioluline, tõrjus kaks penaltit, et tõsta MM-karikat.

Ta lõpetas turniiri enda nimele kolme nullimänguga, samuti jättis ta veerandfinaalis Uruguay vastu penalti välja. Teised silmapaistvad nimed võistlusel olid marokolane Yassine Bounou ja horvaat Livakovic.

Turniiri noormängija: Enzo Fernandez

Turniiri noormängija auhinna sai Enzo Fernandez. Ta alustas MM-i kampaaniat pingil istudes pärast nende 2:1 võitu-kaotust Saudi Araabiale, kuid Lionel Scaloni sai 20-aastase mängu, kes osales kõigis kohtumistes kuni finaalini.

Noormees lõi 2:0 võidumängus 2022:XNUMX võidu Mehhiko üle, kes on XNUMX. aasta Kataris tšempioniks kroonitud.

Fair Play auhind: Inglismaa

Inglismaa koondis viis koju Fair Play auhinna eeskujuliku käitumise eest 2022. aasta MMil Kataris.

Gareth Southgate'i meeskond valis turniiril vaid ühe kollase kaardi – see on Kolme Lõvi rekord. See oli ka madalaim broneeringute arv ühegi meeskonna jaoks MM-il alates 1986. aastast.

Auhind antakse võistkondadele, kes näitasid kogu võistluse jooksul kõrgeimat sportlikku taset ja mille andis üle FIFA president Gianni Infantino.