12 minutit on ajatsükli müsteerium, mis on täis väikseid üllatusi 12 minutit

Allikasõlm: 846710

Willem Dafoe oma nägu nagu Roheline Goblin Spider-Manis mind endiselt kummitab. Olen Dafoe pärast 20 aastat kartnud ja 12 minutit on tõestuseks, et see hirm jääb tugevaks isegi siis, kui ma ei näe tema õudset irve. Ja 12 minuti pärast on mul hea põhjus: ta kägistas mu surnuks.

See oli esimene kord, kui agressiivne politseinik, keda hääletas Dafoe, tungis minu korterisse ja süüdistas mu naist tapmises. See ei jääks viimaseks. 12 minutit on ajasilmuse mäng, miniatuurne Groundhog Day müsteerium, mis sõltub sellest sissemurdmisest ja selle taga peituvast maetud ajaloost. Enne kui mängisin 12 minutit, ei oodanud ma, et mu tegelane oleks ajaahelast teadlik – eeldasin, et see on väike mäng, mille eesmärk on välja mõelda kõikvõimalikud viisid, kuidas see kohtumine võiks kulgeda, sikutades niite, kuni leiate selle. mis teeb kogu asja lahti. Kuid pärast seda, kui Dafoe mu tegelaskuju surnuks kägistas ja ma ajas tagasi hüppasin, tekkis mul ootamatult oma naisega uued dialoogivõimalused –kullake, sa ei usu seda…

"Ta on teie mängu edenemise mõõdupuu," ütleb looja Luis Antonio. "Kui ma seda nägin, pidin seda täielikult ära kasutama. Kuid võite mängida seda mängu teades kõike, mida teate, ja teha asju, mida teate, aga tema ei tea. Midagi pole blokeeritud, välja arvatud tema teadmine – ei saa öelda, et politseinik tuleb kohe esimeses ringis, kui ta ei tea, et võmm tuleb.

Antonio sõnul kulub teil 8 minuti läbimiseks tegelikult umbes 10–12 tundi, kusjuures uusi dialooge ja suhtlusi avaneb, kui teete rohkem silmuseid. Teie korter on pisike, kuid on üllatav, kui palju asju saate teha ja kui paljud muutujad võivad tulemust mõjutada. "Ma ei tahtnud sulle öelda, mida teha. Ma arvan, et see on päris oluline,” ütles Antonio. "Ma arvan, et see oleks mängudisainerina läbikukkumine, kui teil oleks vaja märkmete tegemise süsteemi. See peaks olema väga intuitiivne. ”

Teisel katsel, kui mu naine istus diivanil ja luges, unustades varsti sissetuleva politseiniku, haarasin ma noa ja peitsin end kappi, lootes sealt välja hüpata ja teda üllatada. Hüppasin küll noaga käest välja, kuid Dafoe tabas mind lõuale ja lõpetas selle silmuse.

Järgmiseks juurdlesin rohkem korteris ringi, avastades vannitoast unerohtu. Võib-olla saaksin need oma naisele anda ja ta magamistuppa peita, et saaksin politseinikuga rääkida, enne kui ta käepidemest maha lendas? Sel ajal, kui ta diivanil istus, panin pillid veeklaasi ja valasin selle köögivalamusse. Antonio vihjas, et ta ilmselt ei kavatse klaasi võtta pärast seda, kui ma selle otse tema ees uimastasin. Aga kui ma järgmisel korral proovin seda kõigepealt vannitoas segada ...

Antonio taustaks on kunst, nii et pole üllatav, et 12 minutit näeb välja armas, pehmelt valgustatud ja silmatorkavalt realistlik, meenutades mulle stop motion filmi. Anomalisa. Perspektiiv on lukustatud ülalt-alla kaamerasse, mis pani mind tundma end nukunäitlejana, mida liialdas aeg-ajalt jäik ja kohmakas animatsioon. Minu tegelane ja tema naine põrkasid mõnikord üksteise otsa, kui ma toas ringi kõndisin või robotiliselt animatsioone vahetasin. Need luksumised võivad häirida 12-minutilist intiimsust – ja see mäng tahab tunda end intensiivselt isiklikuna.

Esimestel minutitel istud küünlavalgel magustoitu sööma ja räägid nagu paar, kellel on olnud aastaid aega üksteisega rahul olla. Sa saad teada, et su naine on rase. Nurk muudab nende vestlustesse libisemise peaaegu vuajeristlikuks ning dialoogid ja vokaalsed esitused on tõeliselt tõhusad – need meenutavad mulle loomulikku dialoogi indie suurepärases Oxenfree'is. Loodan, et 12 Minutes'i viimaste kuude arendustöö teeb mõne neist tobedatest animatsioonidest välja, mis muidu on rabav mäng.

Mõlemal juhul on siin suur tõmbenumber mõistatus. Enamik mänge See on ajasilmused, mis võimaldavad teil mängida tasemeid ikka ja jälle. Aga ma pole kunagi mänginud sellist, mis oma looga sarnaselt hakkama saaks 12 minutiga, lastes oma tegelase teadmistel avada uusi võimalusi väikeses pusletükke täis ruumis. "See pole nagu film, kus jõuate lõpuni ja saate tiitrid," ütleb Antonio. "Sest see on kordamine. Järeldus on pisut keerulisem, kui ma arvan, et inimesed ootavad.

Mul on tunne, et lõplikult kokkupandud pusle näeb palju teistsugune välja kui see, mida ma alguses kokku panen.