Vitality Take Down NAVI για να εξασφαλίσετε τη μεγάλη τελική θέση στον τελικό του BLAST Premier World 2023

Κόμβος πηγής: 3020289

Ο Παγκόσμιος Τελικός BLAST Premier 2023 πλησιάζει στην ολοκλήρωσή του και με τέσσερις ομάδες να πηγαίνουν στους ημιτελικούς της διοργάνωσης, μόνο δύο ομάδες παραμένουν μετά την 4η ημέρα για να παλέψουν στους μεγάλους τελικούς για τη μερίδα του λέοντος από το έπαθλο των $1,000,000.

Το Vitality vs NAVI σηματοδότησε το δεύτερο παιχνίδι των ημιτελικών καθώς ο πρώτος κατέβασε το δεύτερο με σκορ 2-0.

Ας δούμε όλα όσα συνέβησαν κατά τη διάρκεια της σειράς.

• Ο Nuke έμεινε

Αγώνας 1: Anubis (Επιλογή: NAVI, Νίκη: Vitality, Τελικό Σκορ: 13-5)

Το NAVI ξεκίνησε την CT-πλευρά του Anubis στο δεξί πόδι παίρνοντας τον γύρο του πιστολιού, αλλά απέτυχε να μετατρέψει τον επόμενο γύρο καθώς το αναγκαστική αγορά από τη Vitality τους έκλεισε πριν αποκτήσουν ορμή. Και οι δύο ομάδες έκαναν αξιέπαινες εμφανίσεις, αλλά η Vitality κατάφερε να βγει στην κορυφή στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου καθώς έκλεισε το ημίχρονο με σημαντικό προβάδισμα 8-4.

Το δεύτερο ημίχρονο φαινόταν αρκετά μονόπλευρο καθώς το NAVI μπορούσε να πάρει μόνο έναν γύρο πριν το Vitality εξασφαλίσει το πρώτο παιχνίδι χωρίς μεγάλη ταλαιπωρία με σκορ 13-5.

Ο Dan “apEX” Madesclaire κυριάρχησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με K/D 18/8.

Παιχνίδι 2: Inferno (Επιλογή: Vitality, Νίκη: Vitality, Τελικό Σκορ: 13-9)

Το NAVI φαινόταν άνετο στην T-side του Inferno καθώς ξεκίνησε το παιχνίδι με νίκες σε γύρους πίσω για να πάρει προβάδισμα 4-0 επί του Vitality πριν χάσει έναν γύρο. Το Vitality επανέκτησε την ψυχραιμία του στο δεύτερο μισό της CT-side τους καθώς κατάφεραν να ισοφαρίσουν το σκορ και να τελειώσουν το πρώτο ημίχρονο με σκορ 6-6.

Το Vitality διατήρησε τη δυναμική του στο δεύτερο ημίχρονο του Inferno, κερδίζοντας διαδοχικούς γύρους για να πάρει προβάδισμα 11-6. Το NAVI θα μπορούσε να αρπάξει μερικούς γύρους από την αντίπαλό του προτού ένας συμπλέκτης 1v3 από τον William "mezii" Merriman επέτρεψε στη Vitality να πάρει το πρόσωπό τους και να τελειώσει το παιχνίδι με 13-9 υπέρ τους.

Το Shahar “flameZ” Shushan ταρακούνησε ADR 102.6 με K/D 18/16.

Με αυτή τη νίκη, το Vitality εξασφαλίζει τη θέση του στους μεγάλους τελικούς στον Παγκόσμιο Τελικό του BLAST Premier 2023, όπου θα αντιμετωπίσει την FaZe Clan για να κερδίσει τη δόξα. Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στις 17 Δεκεμβρίου 2023, στις 2:00 UTC.

Οι θαυμαστές μπορούν να παρακολουθήσουν τη δράση ζωντανά από τα επίσημα Twitch or YouTube λαβές BLAST.